top of page

10 БЕЗКОШТОВНИХ ОНЛАЙН БІБЛІОТЕК   АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

     Усучасномусвітіпереповненомуінформацієюінколибуваєважкознайтипотрібнукнигучистаттю, особливоанглійською. Відтак, мипропонуємовамперелікбібліотекізвеличезноюкількістюхудожньої, наукової, історичноїтапубліцистичноїлітератури, якуможначитатионлайнчизавантажитиувільномудоступі.

 

1. The New York Public Library: більшніж 1000 безкоштовнихкнигурізнихформатах - http://ebooks.nypl.org/

2. ProjectGutenberg: понад 33 тисячбезкоштовнихелектронних книг для завантаження та прочитання в онлайн-режимі - http://www.gutenberg.org/

3. GoogleBooks: у пошукувкажіть ‘fullpreviewbooks’, якщо книга, яку вишукаєте не захищенаавторськими правами - можете їївикористовувати - http://books.google.com/

4. UniversityofPennsylvaniaBooksPage: більшемільйонабезкоштовнихресурсів для завантаження! - http://onlinebooks.library.upenn.edu/

5. OpenLibrary: добіркакласичноїлітератури - http://openlibrary.org/

6. eBooksatAdelaide: онлайн-бібліотекауніверситетуАделаїдипропонуєкласичні, науковівидання, з філософої і навітьмедицини! - http://ebooks.adelaide.edu.au/

7. Bartleby: безкоштовнаенциклопедія з світовоїісторії + класика Гарварду - http://www.bartleby.com/

8. Bibliomania: пропонує 2000 безкоштовнихнауковихдокументів, включно з науковими роботами - http://www.bibliomania.com/

9. InternetArchive: грандіознамедіа-бібліотека для студентів, істориків, дослідників та загальноїпубліки - http://www.archive.org/

10. ManyBooks: іще одна велика колекціябезкоштовноїлітератури - http://manybooks.net/

12 ПОРАД , ЯК ШВИДКО ВИВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ МОВУ  І ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ ОНЛАЙН

Українапотрапила до перелікукраїн з середнімрівнемволодінняанглійськоюмовою, випередившисусіднюРосію, яку віднесли до країн з низькимрівнемзнанняцієїмови. Про цесвідчить рейтинг EnglishProficiencyIndex. Проте, вивченняанглійської – на сьогодніактуальне для багатьохукраїнцівпитання. Tvoemisto.tv зібралокорисніпоради, як спростити і пришвидшитививченняіноземноїмови, та переліксайтів, на якихзручновивчатианглійську.

 

  Згідно з рейтингом, Українапосіла у рейтингу 27-му сходинку. Росія – на 31-ій сходинці. Найкращерозмовляютьанглійською у скандинавськихкраїнах. До групикраїн з дужевисокимрівнемволодінняцієюмовоюувійшлосім держав, середякихШвеція, Норвегія, Нідерланди, Естонія, Данія, Австрія та Фінляндія. Високийрівеньзнаньіноземноїмовивідзначають у Польщі, Угорщині та Словенії. Лідер рейтингу – Швеція. Середкраїн, де найгіршерозмовляютьанглійською, опинилисяІрак, СаудівськаАравія та Алжир. Загаломіндексволодінняанглійськоюохоплює 60 країнсвіту, пише Європейська правда.

   Водночас, як стверджуютьмовознавці, вивчитимовусамостійно не так важко. Існує 12 простих правили, якідопоможутьвивчитиіноземну, пишевидання Lifehacker. Ми пропонуємо переклад і конспект цієїстатті:

    1. Вчітьправильні слова правильно. Вивчатиновумовуозначаєвивчатинові слова, дужебагатоновихслів. Але для того, абививчитьновумову, ви неповиннівчитиусі слова! Наприклад, ви, фактично, знаєтеусі слова своєїрідноїмови, але використовуєте не всі. З іноземноюмовоютака ж ситуація: абирозмовлятиіноземною не треба вивчатиусіхслів. Наприклад, в англійськіймові 65% написаногоматеріалувключає в себе всього 300 слів. Це слова, яківикористовуютьсянайчастіше. Така схема працює й в іншихмовах. Вивченняслівзручне методом карток: на одному боці написано запитання, на іншому – відповідь.

    2. Вивчітьспоріднені слова. Ви вже зараз знаєтехоча б кількаслівмови, яку збираєтесьвивчати. Тому почати «з нуля», фактично, неможливо. Споріднені слова – це «справжнідрузі» слів з вашоїрідноїмови, якімають те ж значення. Наприклад, в романськихмовах є споріднені з англійськими слова: аction, nation, precipitation, solution, frustration, tradition і тисячіінших. Також в багатьох словах зустрічаються слова зіспільнимкоренем.      Шукатиспоріднені слова – гарний метод для вивченняєвропейськихмов, проте, виявляється, і в японськійможназнайтитакі слова. До того ж, початививченнязізнайомихслів – значнопростіше, ніж з цілкомнезрозумілих.

    3. Не обов’язковоподорожувати. Повітряіншоїкраїни не змусить вас заговоритиновоюмовою. Якщо вам потрібнозануритися в іноземнумову, їїможнаслухати, зокрема, за допомогою ресурсу Tunein.com, де зібранопонад 100 000 іноземнихрадіостанцій. З такою назвою є і безкоштовниймобільнийдодаток. Такожможнавикористовувативідеоролики на YouTubeTrendsDashboard чифільми та серіалиіноземнимимовами.

   4. Тренуйтесь по Skype і не тільки. Наступнимкроком є спілкування з носіямимови. Взагалі, якщо мета вивченнямови – цеспілкування на ній, то цей пункт має бути одним з перших. Якщовипочинаєтевчитиіноземнумову, небагато часу піде на вивченнябазовихслів і повторення того, щовивжезнаєте, а післяцьогоодразуслідприступати до розмов… Знайтиносіямови для розмов не так вже й складно, наприклад, на сайті Italki.com можназнайтипрофесійнихвикладачів, неформальенавчання і просто співрозмовників.

   5. Не витрачайтекошти. Найкращіресурси – безкоштовні. Багатознаньможнасправдіотриматибезоплатно. На Duolingo є хорошібезкоштовнікусиіноземнихмов. Тут все представлено в ігровійформі. На BBC languages можнавивчитиосновніфразипонад 40 мов. За допомогоюсервісу Interpals можназнайтитовариша для переписки з іншоїкраїни, а на MyLanguageExchange можназнайти людей для переписки, яківивчають ту ж мову, що й ви.

   6. Дорослимлегшевивчатиіноземнімови, ніждітям. Маючи запас ресурсів для вивченнямови, треба вирішитиосновну проблему: цесумнів у власнихможливостях та неправильна оцінкасвогопотенціалу. Як показуєдослідженняУніверситетуХайфи, дорослимкращедаютьсяіноземнімови, ніждітям. На відмінувіддітей, доросліінтуїтивнорозуміють правила. Тому здаватися не варто.

   7. Поповнюйтесвійсловниковий запас з допомогоюмнемоніки. Механічногоповторюваннянедостатньо. Попри те, що часто повторюване слово можекарбуватись у вас в пам’яті. Протедлясів, які складно запам’ятовуються, можнавикористовуватимнемоніку – мистецтвозапам’ятовувати. Наприклад, придуматикороткусмішнуісторію, яка буде асоціюватися з цим словом. А такожможнавикористовувати ресурс memrise.com.

   8. Любітьсвоїпомилки. Більшеполовининаселенняпланетизнаєбільше, ніж одну мову. Тобто, одномовність – цепитаннякультури, а не генетики (наприклад, нездатностівивчатимови). Тому якщодорослі люди зазнаютьпоразки у вивченнімов, то проблема – всистемівивчення. Вивчившивсі правила мови, ви невивчите саму мову. Протевсистеміосвітививченнямови часто закладеносаме так. Вивчившимову, її треба використовувати. Носіїмови з розуміннямставлятьсядо тих, хтовивчаєїхмову і не злитимуться через помилки.

   9. Ставтерозумніцілі. Ще одна помилка у підході до вивченняіноземноїмови – відсутністьконкретної і розумноїцілі. Допомогтивизначитицільзможе, наприклад, європейськакласифікація за рівнемволодіннямовою. А – початківець (beginner), B – середній (intermediate) та C – просунутий (advanced). Кожензрівнівмаєдвапідрівні: слабший (1 lower) іпідвищений (2 upper). Наприклад, новачок, щомаєпоступ у вивченні – А2, а слабкийпросунутий – С1.

   10. Відрозмовного (В1) до досконалоговолодіння (С2). Абипостійнопідвищуватисвійрівеньмови та навчитисьпобіжнорозмовляти нею за три місяці, треба постійнотренуватись. Не меншегодини в день треба говоритиіноземною, бажано, вибираючирізні теми, абидізнаватисянові слова. Переходитивід В1 до В2 за короткий час доволі складно, і ви будете робитибагатопомилок, але це – ваш прогрес.

    11. Навчітьсяговоритибез акценту. На рівні С2 визнаєтемову так само добре, як і носій. Але у вас все одно можезалишитись акцент чиви можете допускатипомилки. Цеможезалежативідвашого акценту і інтонаціїчивідрівнясоціальної і культурноїінтеграції. З акцентом та вимовоюдопоможутьвідео на Youtube, якінавчаютьправильнійвимові, такожможнанаслідувати манеру розмовиносіївмови.

   12. Станьте поліглотом. Якщовашаціль – вивчитикількамов, найкращепочати з одноїмови. Принаймні, поки не досягнете середньогорівня та зможетевпевненорозмовлятицієюмовою. Тількитодіпереходьте до вивченнящеодноїмови. Попри те, щови можете досягтизначнихуспіхівзакількамісяців, абимогтикористуватисявивченоюмовою все життя, потрібнапостійна практика. Але є й хороша новина: якщонавчитесьрозмовлятиіноземною – цямовазалишиться з вами на все життя.

 

 

 

 

 

How to help your child learn faster

 

In this article I would like to make suggestions to parents who wish to support their children at home without employing a private tutor. As I mentioned in my last article: The single most effective thing a student can do at home is to read regularly. If this is done over a long period, it will benefit your child in various ways: it will obviously develop her general ability to understand what she reads, but it will also increase her vocabulary and provide models of grammar and sentence structure that will help her in her own writing.

 

Your child can develop her listening skills at home by borrowing audio cassettes and video cassettes from the main school and ESL libraries. For speaking practice your child could give a summary of the main events in the stories she has read or heard, or she could state some of the important information she has learned from non-fiction sources. Writing can be practised if your child keeps a journal in which, for example, she records her response to the books she has read or movies or TV programmes she has seen. She could also create her own fiction stories.

 

As for grammar and vocabulary: in my opinion these are best learned in the contexts of reading or listening. However, there are many grammar and vocabulary practice books available, and if your child has one that she enjoys using, there is no reason why she should not spend an hour or so a week on such exercises.

 

The suggestions made above will help your child to improve her general English proficiency, and this of course will have a beneficial effect on her other school work. You may, however, wish to help her more directly with her assignments in her other subjects, such as science, history, maths etc. In this case the best thing you can do is to have at home good reference materials*, in your own language. Your child can consult these to increase her general understanding of the topic she is learning. It would also help very much if you could discuss with her what she has read, again in your own language. This will deepen her background knowledge and prepare her to understand the difficult English she will hear and read in school.

 

The final piece of advice here is perhaps the most important: if your child does not herself have the desire to do extra practice at home as suggested above, then it is best to respect this. She is probably working hard enough already and may prefer to spend her free time just doing nothing, or in a sporting or musical activity. This mental and physical relaxation is the best way to prepare her for the rigours of the next school day. In fact, being involved in an after-school activity is a great way for your child to mix with native-speakers of English and practise her speaking skills!

 

 

Поради дають спеціалісти  Британської Ради в Україні

   Як допомогтивашійдитинівчитисяшвидше

   У ційстатті я хотівбизробитипропозиції для батьків, якіхотілиб підтриматисвоїхдітейвдома без  приватного репетитора. Як я вже говорив в моїйостаннійстатті: найефективніе, що студент(учень)можезробитивдома, є читання регулярно. Якщоце буде зробленопротягомтривалогоперіоду, цепринесекористьвашійдитиніпо-різному: це очевидно розвиватиїїзагальнуздатністьрозуміти, що вона читає, але також буде збільшуватиїїсловниковий запас і забезпечуватимемоделямиграматики ,її структурами, якідопоможутьїй у їївласномуписьмовомувигляді.

    Ваша дитинаможерозвинутисяїївмінняслухати в домашніхумовах за рахунокзапозиченняаудіокасет і відеокасет з основноїшколи та бібліотекиESL. Для розмовної практики вашоїдитиниможна обговорювати основніподійїв історії, які вона могла вичати читали або чути, або вона можнастверджувати, щодеяківажливівідомості, вона дізналасявіддокументальнихджерел. Можназайматися і у письмовійформі, якщо ваша дитинаведе додадковий журнал, в якому, наприклад, вона записує свої відповіді чи резюме  на книги, які вона читала абофільмиабоТелевізійнихпрограм, що вона бачила. Вона можетакож створюватисвоївласніфантастичнірозповіді.

   Щостосуєтьсяграматики і лексики: на мійпоглядцікращедізналися в контекстах читанняабопрослуховування. Однак, є багато практики книги граматики і лексики, і якщо ваша дитинамає один, що вона за допомогою, немаєніяких причин, чому вона не доведетьсявитратити годину абоблизькотижнянатаківправи

   Пропозиції, зроблеіи вище допоможуть вашій дитині  поліпшити її  рівень загального  володіння англійською мовою, і це звичайно буде мати сприятливий вплив на її іншу роботу в школі. МожеОднак,  ви бажаєтедопомогтиїйбезпосередньо з  більшконкретнимизнаннями в іншихгалузях, наприклад, науки, історії, математики та ін. У цьомувипадкунайкраще, щови можете мати в будинку це  хороший довідковийматеріал, вашоюрідноюмовою. Дитиуі можнапроконсультувати допомогти цізбільшитиїїзагальнерозуміння теми,  яку вона вивчає.Такождопомогло б і тещо , ви могли б обговорити з нею, те, що вона читала, зновувашоюрідноюмовою.Це буде поглиблюватиїї фоновізнання і підготуватиїї до  розуміння більш складніших англійських структур , які вона буде чути і  вивчати в школі.

   Останньоюпорадою є найважливіше усвідомлення такого факту:Якщо ваша дитина  сама не маєбажанняробитидодатковізавдання вдома, як вжезазначалось, то найкращецеповажати. Вона напевно напружено працює,  і вважає за кращевитрачатисвійвільнийча для відпочинку , або в спортивнійабомузичнійдіяльності. Цейпсихічний і фізичнийвідпочинок є найкращим способом підготуватиїї для наступного дня  в школі.Насправдіі, причетністьдо діяльностіпозашкілля є відміннимспособом  для вашоїдитини, щоб спілкуватися з носіямианглійськоїмови та практикуватирозмовнінавички!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page