top of page

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

  «Всесвітній день боротьби зі СНІДом» вперше проголосили 1-го грудня 1988 року Всесвітньою організацією охорони здоров'я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ/СНІДу. Щороку відзначається 1-го грудня. Всесвітній день служить справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з пандемією Віл-інфекції і СНІДу, що поширюється по всіх регіонах світу. Організовані зусилля направлені на зміцнення суспільної підтримки програм профілактики поширення ВІЛ/СНІД, на організацію навчання і надання інформації по всіх аспектах ВІЛ/СНІД.

     Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, жодна акція у цій області не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДУ була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художникові Франку Муру.

        Проект «Червона стрічечка» був офіційно розпочатий на 45-ій щорічній церемонії вручення винагород «Tony Awards» 2 червня 2000 року. Всім номінантам і учасникам було запропоновано (і досить успішно)  такі стрічки. Згідно прес-релізу, що анонсує проект «Червона стрічечка»: «Червона стрічка (перевернене «V») стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДУ. Найбільша надія, пов'язана з цим проектом, - це те, що 1-го грудня, у Всесвітній день боротьби з СНІДОМ, ці стрічки носитимуть у всьому світі».

         Україна займає одне із перших місць в Європі за темпами поширення Віл-інфекції. Кількість українців, які живуть із ВІЛ/СНІДом сягає більше 100 тисяч чоловік, серед них понад 10 тисяч - діти. Щодня Віл-інфекція вражає близько 40 громадян країни, 8 - помирає від СНІДу. 

     Всесвітня організація охорони здоров'я визнала Україну лідером у виконанні заходів впровадження в інших регіонах Європи.

    Реалізація програми боротьби із ВІЛ/СНІДом знаходиться під особистим контролем Президента України.

     

 

bottom of page